<strong>Czy epilacja laserowa jest bezpieczna dla skóry?</strong>

Czy epilacja laserowa jest bezpieczna dla skóry?

Epilacja laserowa jest nie tylko bezpieczna, ale wręcz korzystna dla skóry. Nie tylko pozwala na całkowite pozbycie się owłosienia, ale też chroni skórę przed podrażnieniami, krostkami i wrastającymi włoskami, spowodowanymi klasyczną depilacją. Przedstawiamy najważniejsze fakty na temat korzyści płynących z laserowego usuwania owłosienia.

Epilacja laserowa – bezpieczna i skuteczna

Epilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia. Od tradycyjnych metod różni się między innymi trwałością efektów, które wynikają z termicznego zniszczenia cebulki włosa, uniemożliwiającego mu odrastanie. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, laser do depilacji niszczy żywe części włosa, czyli tzw. mieszki włosowe wraz z macierzą, co sprawia, że usunięte włoski nie są w stanie już odrosnąć.

Przewagą epilacji laserowej nad tradycyjnymi metodami depilacji jest również to, że naraża na ciągłe podrażnienia skóry i wrastanie włosków. Zabiegi woskiem, pastą cukrową, depilatorem czy maszynką do golenia są nie tylko krótkotrwałe, ale wiążą się też z bolesnymi i nieestetycznymi skutkami ubocznymi.  

Warto przy tym wspomnieć, że wbrew powszechnym opiniom, epilację laserową można wykonywać nie tylko w okresie jesienno-zimowym, ale również latem. Należy tylko pamiętać, żeby odpowiednio wcześnie przed zabiegiem (1–2 tygodnie przed planowaną epilacją laserową) zaprzestać opalania się i zrezygnować ze stosowania samoopalaczy. Zabieg wykonany na opalonej skórze jest mniej efektywny i może spowodować poparzenia skóry. Ważne jest też unikanie słońca i opalania w solarium w przerwach pomiędzy zabiegami laserowego usuwania owłosienia oraz przez kilka tygodni po wykonaniu pełnej serii. Jednocześnie należy stosować krem z filtrem UVA i UVB, który pomoże uchronić skórę przed ewentualnym kontaktem ze słońcem.

Wybierz depilację laserową i zapomnij o podrażnieniach skóry

Po goleniu włosy bardzo szybko odrastają (w niektórych przypadkach nawet już kolejnego dnia), a podczas samego zabiegu można się pokaleczyć i podrażnić skórę. Podrażnienia po goleniu maszynką przypominają oparzenia skóry. Mogą też przybierać formę czerwonych kropek (tzw. truskawkowe nogi). Podobnych podrażnień możesz spodziewać się po depilacji woskiem, zwłaszcza gdy wykonujesz ją samodzielnie i nie masz doświadczenia. Do tego metody depilacji opierające się na wyrywaniu włosków (depilacja woskiem, pastą cukrową, pęsetą, depilatorem) są bardzo bolesne. Ciągłe powstawanie podrażnień po goleniu może doprowadzić do poważnych problemów skórnych. Jeśli do uszkodzonego naskórka dostaną się bakterie, może rozwinąć się stan zapalny. Aby uniknąć podrażnień i stanów zapalnych po depilacji, warto rozważyć zabieg laserowy. Jest to rozwiązanie, które na stałe uwalnia od konieczności częstego golenia czy wyrywania włosków.

Laserowe usuwanie owłosienia a wrastające włoski

Dzięki temu, że usuwanie owłosienia laserem przynosi trwałe efekty i uniemożliwia ponowny wzrost włosów, zapobiega też ich wrastaniu. Problem wrastających włosów to nie tylko szpecące zmiany na skórze, ale też poważna przypadłość dermatologiczna, która może prowadzić do groźnych stanów zapalnych mieszków włosowych. Wrastające włosy tworzą nieestetyczne i bolesne guzki. Martwy naskórek, tłuszcz i zabrudzenia zatykają obszar tuż nad mieszkiem włosowym, powodując blokowanie się włosów. W konsekwencji włosy rosną pod skórą, zamiast wyrastać na jej powierzchni. Niektórym przypadkom wrastania włosów towarzyszą stany zapalne, objawiające się podrażnieniem, zaczerwienieniem i bolesnością danego obszaru. Może również pojawić się swędzenie skóry, wysypka i gromadzenie się ropy pod skórą. Dlatego tak ważne jest skuteczne przeciwdziałanie wrastaniu włosów, na przykład za pomocą epilacji laserowej.

Dowiedz się więcej o epilacji laserowej skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *