Jak przygotować się do wszczepienia implantów piersi

Jak przygotować się do wszczepienia implantów piersi

Niezależnie od tego, czy chcesz mieć implanty piersi, czy też szukasz implantów piersi jako alternatywy dla innych zabiegów kosmetycznych, jest kilka rzeczy, które powinnaś wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję. Po tym wszystkim, ważne jest, aby wiedzieć, że implanty piersi są uważane za operację i są pewne rzeczy, które należy zrobić, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort.

Zaopatrz się w niezbędne rzeczy

Niezależnie od tego, czy planujesz operację powiększenia piersi, czy też niedawno przeszłaś operację, jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Posiadanie przygotowanej i zorganizowanej przestrzeni pomoże zapewnić szybki powrót do zdrowia. Dobrym pomysłem jest również zaopatrzenie się w zapasy, które ułatwią Ci przejście przez proces rekonwalescencji.

Posiadanie zapasu łatwych do przygotowania posiłków, przekąsek i płynów nawadniających zapewni, że masz odpowiednie rzeczy do jedzenia podczas odzyskiwania. Również, termometr cyfrowy jest dobrym pomysłem, aby śledzić swoją temperaturę. Być może będziesz musiał odpocząć podczas procesu odzyskiwania, więc uzyskanie odpowiedniej temperatury może pomóc w szybszym gojeniu się.

Implanty piersi są rozwiązaniem tymczasowym, ale ważne jest, aby utrzymać zdrową dietę podczas rekonwalescencji, aby zapewnić prawidłowe gojenie. Pokarmy o wysokiej zawartości błonnika i białka będą wspierać Twój powrót do zdrowia. Możesz również chcieć włączyć probiotyki i suplement błonnika. Dobrym pomysłem jest rozmowa z chirurgiem na temat suplementów, ale pamiętaj, aby przyjmować je co najmniej dwa tygodnie przed operacją.

Posiadanie pod ręką okładów z lodu może pomóc złagodzić ból i zmniejszyć obrzęk. Powinnaś również zaopatrzyć się w kilka żelowych okładów do stosowania wokół obolałych piersi. Możesz kupić dodatkowe okłady i umieścić je w zamrażarce, dopóki nie będą potrzebne.

Być może będziesz musiała nosić stanik sportowy przez kilka dni po operacji. Musisz również upewnić się, że masz pod ręką wygodną odzież. Najlepiej będzie, jeśli zaopatrzysz się w koszule zapinane na guziki i luźne bluzki. Możesz również zakupić dodatkowe poduszki, aby podeprzeć swoje ramiona.

Warto również zaopatrzyć się w płatki do demakijażu. Pomogą Ci one poczuć się czysto i komfortowo po operacji. Pamiętaj również o tym, aby oczyścić się przed wzięciem prysznica.

Upewnij się, że umyłaś włosy na noc przed zabiegiem. Ważne jest, aby oczyścić włosy, ponieważ będą one bardzo delikatne po operacji. Może to również pomóc w utrzymaniu włosów z dala od twarzy. Możesz również zakupić warkocze, aby zapobiec przesuwaniu się włosów wokół twarzy podczas rekonwalescencji.

Zorganizuj kogoś, kto przywiezie Cię do kliniki i odbierze po operacji

Niezależnie od tego, czy operację przeprowadzasz w domu czy w szpitalu, ważne jest, aby zorganizować kogoś, kto przywiezie Cię do kliniki i odbierze po operacji. Niezależnie od tego, czy przyjeżdżasz z przyjacielem lub członkiem rodziny, czy też bierzesz Ubera, pamiętaj, aby zaplanować to z wyprzedzeniem. To zapewni, że będziesz mógł dostać się do i ze szpitala i jak najlepiej wykorzystać swój czas tam spędzony.

Jeśli masz operację ręki, będziesz musiał zorganizować osobę dorosłą, która pozostanie z Tobą przez co najmniej 24 godziny po zabiegu. Dostawca usług medycznych dostarczy Ci instrukcji dotyczących najlepszego sposobu dotarcia do i ze szpitala oraz sposobu dbania o ręce po zabiegu.

Upewnij się, że nie jesz ani nie pijesz niczego na osiem godzin przed zabiegiem. Jeśli musisz przyjąć leki, upewnij się, że przyjmujesz odpowiednią dawkę. Nie należy również nakładać lakieru na paznokcie. W przypadku zabiegu chirurgicznego, lekarz zaznaczy obszar ciała, który będzie objęty zabiegiem.

Najważniejszą częścią procesu jest zapewnienie, że jesteś w stanie zachować zdrowie podczas i po zabiegu. Ważne jest, abyś przyjmował wszystkie leki, które przepisuje lekarz i dbał o przestrzeganie jego zaleceń.

Należy również przygotować się na wiele pytań i być pewnym, że będzie się dostępnym dla lekarza po zabiegu. Twój lekarz prawdopodobnie zapyta Cię, jak się czujesz, czy masz jakieś pytania dotyczące zabiegu i czy chcesz otrzymać jakąś terapię lub leki po zabiegu. Należy również upewnić się, aby zapytać lekarza o wszelkie bóle, które mogą być doświadczane, zwłaszcza w pierwszych kilku godzinach po zabiegu.

Jeśli przyjmujesz leki na astmę, CPAP, cukrzycę lub epilepsję, powinieneś zabrać ze sobą do szpitala inhalator i aparat CPAP. Należy również przynieść materiały do czytania na dzień operacji.

Unikaj nieporozumień i rozczarowań w procesie chirurgicznym

Niezależnie od tego, czy myślisz o wszczepieniu implantów piersi, czy już przeszłaś operację, ważne jest, abyś wiedziała, jak uniknąć nieporozumień i rozczarowań w procesie chirurgicznym. Implanty chirurgiczne mogą być bardzo korzystne dla Twojej samooceny i pewności siebie, ale mogą również powodować problemy. Na szczęście możesz uniknąć tych komplikacji, wiedząc, czego się spodziewać po zabiegu i co zrobić, jeśli napotkasz jakieś.

Uzyskanie implantów piersi to poważna decyzja i ważne jest, aby dokładnie przemyśleć ten proces, zanim się mu poddasz. Nigdy nie powinnaś wybierać rozmiaru implantu, aby zadowolić innych ludzi, a także nie powinnaś mieć operacji w konkretnym celu. Jeśli rozważasz przeprowadzenie zabiegu powiększenia piersi, możesz chcieć porozmawiać z terapeutą lub doradcą, aby omówić dostępne opcje i to, czego możesz oczekiwać po zabiegu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *