Jak uzyskać idealne loki

Jak uzyskać idealne loki

Używanie lokówki lub podgrzewanego wałka to bardzo prosty sposób na stworzenie idealnych loków. Istnieje kilka sztuczek, aby uzyskać idealne loki. Oto jak uzyskać idealne loki:

Suszenie włosów powietrzem

Uzyskanie idealnych loków poprzez suszenie włosów powietrzem może być wyzwaniem, ale jeśli zastosujesz się do kilku prostych kroków, będziesz na dobrej drodze do uzyskania tych wspaniałych fal i loków. Suszenie włosów na powietrzu zmniejsza również uszkodzenia spowodowane wysoką temperaturą, więc jest to doskonały sposób na zachowanie blasku Twoich włosów.

Podczas suszenia włosów, najlepiej unikać pocierania głowy i dotykania włosów. Twoje ręce zawierają naturalne olejki, które mogą obciążać pasma i sprawiać, że będą wyglądały na tłuste.

Najlepszym sposobem na uniknięcie tarcia głowy jest nałożenie na wilgotne włosy odżywki lub kremu do stylizacji. Pomoże to utrzymać Twoje kosmyki w dobrej kondycji i pomoże zamknąć w nich wilgoć.

Innym rozwiązaniem jest spryskanie włosów sprayem z solą morską. Pomoże to podkreślić Twoje naturalne fale i nada im miękką teksturę. Pomoże to również ochronić Twoje pasma przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UVA/UVB.

Najlepszym sposobem na wysuszenie włosów jest użycie ręcznika z mikrofibry. Są one bardziej miękkie niż ręczniki frotte i mogą wchłonąć nadmiar wody z Twoich pasm. Ręczniki te zwalczają również puszenie się włosów i nadają im definicję.

Doskonałym wyborem jest również lekki produkt do włosów. Mogą to być np. spraye z solą morską, preparaty pogrubiające loki lub myszki zwiększające objętość.

Jeśli nadal nie jesteś pewna, które produkty są najlepsze dla Twoich włosów, Twój stylista powinien być w stanie Ci pomóc. Upewnij się, że Twój szampon i odżywka nie zawierają siarczanów, parabenów, glutenu ani niczego innego, co może sprawić, że Twoje włosy będą wyglądały na tłuste.

Możesz również rozważyć zainwestowanie w kilka produktów do stylizacji, aby Twoje włosy wyglądały jak najlepiej. Może to być spray z solą morską, myszka dodająca objętości i odżywka bez spłukiwania.

Używanie lokówki

Używanie lokówki może być mylące dla osób, które dopiero zaczynają kręcić włosy. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uzyskać idealne loki za każdym razem.

Po pierwsze, weź pod uwagę swój typ włosów. Jeśli masz grube włosy, możesz spróbować użyć wyższego ustawienia temperatury, aby zablokować loki. Możesz też użyć niskiej temperatury, by stworzyć luźniejsze fale. Dzięki temu włosy u nasady pozostaną w większości proste, ale na długościach nadal będą zakręcone.

Kolejnym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę jest to, jak długo chcesz kręcić włosy. Loki są świetne, by dodać włosom objętości, ale mogą też dodać im tekstury i ruchu.

Rozmiar baryłki lokówki to kolejny ważny czynnik do rozważenia. Im większa baryłka, tym większe loki możesz stworzyć. Jeśli masz krótkie włosy, idealna będzie lokówka o średnicy 19 mm. Jeśli masz długie włosy, 1,5-calowa baryłka pozwoli Ci stworzyć zdefiniowane loki.

Gdy już zdecydujesz, jakiej lokówki chcesz użyć, musisz wiedzieć, jak jej używać. Polega to na owijaniu włosów wokół baryłki lokówki. Kąt nachylenia baryłki również będzie miał wpływ na uzyskane loki.

Lokówkę należy owinąć wokół włosów na kilka sekund przed jej zwolnieniem. Upewnij się, że usunęłaś wszystkie większe węzły i splątania. Być może będziesz musiała powtórzyć ten proces na całej głowie. Możesz również użyć sprayu termoochronnego, aby chronić włosy.

Używając lokówki, aby uzyskać idealne loki, trzymaj jej korpus z dala od twarzy. Dzięki temu loki nie będą wyglądały na okrągłe. Możesz również użyć rękawic chroniących przed wysoką temperaturą.

Używanie środkowego palca

Używanie środkowego palca do uzyskania idealnych loków to nie lada wyczyn. W rzeczywistości jest to większe wyzwanie niż złapanie za strzelbę. Jest to rytuał przejścia do pewnego stopnia dla wielu. Faktem jest, że jeśli masz przedramię i trochę siły woli, prawdopodobnie możesz uzyskać zestaw idealnych loków. W rzeczywistości, używamy sztuczki, która jest znana od jakiegoś czasu. Ta sztuczka będzie działać na każdej długości włosów, ale im dłuższe tym lepiej. Trik ten wymaga trochę praktyki, ale gdy już go zastosujesz, będziesz miała zestaw idealnych loków w krótkim czasie. Sztuczka polega na tym, aby pozwolić włosom urosnąć do odpowiedniej długości, ale warto się postarać.

Istnieje kilka nowoczesnych wariantów, z których kilka znamy. Sztuką jest mieć dobre poczucie humoru i być gotowym nauczyć się kilku rzeczy.

Używanie podgrzewanego wałka

Używanie podgrzewanego wałka do uzyskania idealnych loków jest łatwe i można to zrobić w ciągu kilku minut. Ważne jest jednak, aby zrozumieć, jak używać go prawidłowo.

Na początek, powinnaś używać gorących wałków tylko na suchych włosach. Zapobiegnie to uszkodzeniu włosów i pomoże Twoim lokom trwać dłużej. Zaleca się również stosowanie środka termoochronnego.

Gdy włosy są już suche, nawiń je na wałki od skóry głowy w sekcjach. Jest to ważne, jeżeli chcesz, aby Twoje loki były bardziej zdefiniowane. Następnie rozczesz włosy przed owinięciem ich wokół wałka.

Po owinięciu włosów wokół wałka, zalecane jest lekkie pokrycie ich lakierem, który pomoże utrwalić loki. Możesz również użyć pianki dodającej objętości. Pomoże to również utrwalić loki i sprawi, że będą one pięknie wyglądać przez cały dzień.

Następnie należy użyć klipsa, aby przymocować wałek do skóry głowy. Możesz również użyć klipsów aligatora lub klipsów motylkowych, aby utrzymać wałki na miejscu. Mogą one jednak pozostawiać ślady karbowania na włosach.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy nawijać włosy w sekcjach o szerokości co najmniej jednego cala. Możesz też nawijać włosy w mniejszych partiach, jeżeli zależy Ci na bardziej zdefiniowanych lokach. Należy jednak zachować ostrożność podczas dzielenia włosów na sekcje. Jeżeli będziesz nawijać je w zbyt dużych sekcjach, uzyskasz płaskie loki.

Istnieją dwa rodzaje wałków: kondukcyjne i indukcyjne. Wałki kondukcyjne szybko się nagrzewają, natomiast wałki indukcyjne wszystkie nagrzewają się w tym samym czasie. Powinnaś wybrać ten typ, który najlepiej pasuje do Twojego rodzaju włosów.

Po przełożeniu włosów przez wałki, należy pozostawić je na co najmniej 20 minut. Po 20 minutach można je delikatnie zdjąć. Następnie można wykończyć fryzurę za pomocą sprayu teksturyzującego.

Stosowanie lakieru do włosów

Stosowanie lakieru do włosów w celu uzyskania idealnych loków to skuteczny sposób na utrzymanie włosów w ryzach i nadanie im lekkiego utrwalenia. Lakier pomoże Ci stworzyć piękny wygląd, chroniąc jednocześnie włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Musisz jednak uważać na to, ile go używasz. Zbyt duża ilość może sprawić, że Twoje loki staną się chrupiące i stracą swoją sprężystość. Możesz również sprawdzić spraye teksturyzujące, które są lżejsze dla Twoich włosów.

Spraye teksturyzujące są również świetne do dodawania objętości i nadawania lokom pełniejszego wyglądu. Utrzymają one również loki na miejscu, nie powodując ich sklejania się ze sobą.

Jeśli chcesz zapanować nad puszeniem się włosów, wybierz lakier, który zawiera naturalne substancje nawilżające. Możesz również wypróbować lakier termiczny, który pomoże osłonić włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury.

Jeżeli masz cienkie włosy, możesz wypróbować lakier mocno utrwalający. Lakier do włosów o mocnym utrwaleniu pomoże Ci kontrolować loki przez cały dzień.

Możesz też sięgnąć po lakier, który zawiera technologię zip-up. Pomoże Ci to utrzymać loki w ryzach, a jednocześnie pomoże Ci uporać się z rozdwojonymi końcówkami. Wygładzi również Twoje włosy.

Ważne jest, aby używać lakieru do włosów, aby uzyskać idealne loki, ale znalezienie odpowiedniego produktu dla Ciebie może być trudne. Musisz wziąć pod uwagę swój styl życia, typ włosów i to, czego potrzebują Twoje włosy. Musisz również mieć świadomość, jak stosować produkt.

Lakieru do włosów możesz używać przed lub po kręceniu włosów. Zacznij od lekkiej mgiełki na każdą sekcję. Następnie pozostaw na kilka minut do wyschnięcia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *