Koszt usuwania włosów

Koszt usuwania włosów

Czy szukasz, aby uzyskać pełną ciała laserowego usuwania włosów leczenia lub po prostu chcą szybkiego rozwiązania usuwania włosów, istnieje wiele różnych rzeczy, które wpływają na cenę leczenia. Kilka z tych czynników obejmują lokalizację kliniki, liczbę impulsów, że maszyna będzie używać, a reputacja kliniki.

Golenie jest najtańszą metodą

Mając to na uwadze, istnieje wiele metod usuwania włosów do wyboru. Często jest to kwestia budżetu i rodzaju włosów. Najpopularniejszą metodą usuwania włosów jest golenie. Golenie może być nieprzyjemnym doświadczeniem. Dla bystrego kupującego, najlepiej jest zaplanować golenie z dużym wyprzedzeniem. Najlepszy czas na golenie to poranek, po prysznicu. Dobrze jest trzymać maszynkę do golenia z daleka, ponieważ pęcherzyki powietrza mogą zaczepiać się o ubranie. Idealnym rozwiązaniem jest golenie się dwa razy w tygodniu, co pozwala na uzyskanie ładnego mansmanu. Należy pamiętać, aby używać najgorętszych ostrzy do golenia, ponieważ może to prowadzić do podrażnień skóry. Na koniec warto zastosować krem z filtrem przeciwsłonecznym, ponieważ mieszki włosowe przy goleniu mogą być uparte. Nie jest dobrym pomysłem golenie się codziennie, ponieważ może to doprowadzić do poparzenia mieszków włosowych przez słońce. Stosowanie kremu do golenia może również prowadzić do powstawania strupów na mieszkach włosowych.

Depilacja laserowa to trwałe rozwiązanie problemu niechcianych włosów

Niezależnie od tego, czy szukasz rozwiązania tymczasowego czy trwałego, depilacja laserowa to świetny sposób na pozbycie się niechcianych włosów. Zabiegi laserowego usuwania włosów celują w mieszki włosowe i uszkadzają je, aby zatrzymać wzrost nowych włosów.

Procedura trwa od pięciu do ośmiu zabiegów, w zależności od wielkości leczonego obszaru. Większość pacjentów będzie potrzebowała więcej niż jednego zabiegu, aby uzyskać najlepsze wyniki. Laser działa poprzez ukierunkowanie na ciemne pigmenty we włosach. Następnie pulsuje ciepło do mieszków włosowych, niszcząc je.

Laserowe usuwanie włosów może być stosowane na prawie każdej części ciała. Jest ona jednak najbardziej skuteczna w przypadku jasnej skóry. Laser może również celować w ciemne, grube włosy.

Jeśli rozważasz laserowe usuwanie włosów, ważne jest, aby najpierw skonsultować się z lekarzem. Niektóre choroby, takie jak opryszczka narządów płciowych (HSV-2), nie powinny być leczone laserem. Laser wiąże się również z ryzykiem poparzenia i powstania blizn. Będziesz musiał również podjąć środki ostrożności przed zabiegiem, w tym noszenie ochronnych okularów.

Przed poddaniem się depilacji laserowej, ważne jest, aby mieć dokładny wywiad medyczny. Obejmuje to przegląd poprzednich metod leczenia usuwania włosów, a także wszelkich chorób podstawowych.

Przed poddaniem się zabiegowi, ważne jest, aby ograniczyć ekspozycję na słońce. Ważne jest również, aby unikać woskowania przez co najmniej 6 tygodni. Zalecane jest również ogolenie się przed przyjściem na konsultację.

Depilacja laserowa to nieinwazyjny zabieg, który redukuje niechciane włosy nawet o 95 procent. Jest to świetna opcja dla osób o wrażliwej skórze. Jest to również świetny sposób na zapobieganie wrastającym włoskom. Zabieg ten jest również mniej bolesny i ma mniej przestojów niż depilacja woskiem.

Liczba impulsów

Wśród wszystkich zmiennych branych pod uwagę przy depilacji laserowej, czas trwania impulsu jest jednym z najważniejszych. Parametr ten ma kluczowe znaczenie dla uniknięcia urazu termicznego naskórka. Czas trwania impulsu powinien być wystarczająco długi, aby utrzymać energię w mieszku włosowym i wystarczająco krótki, aby chronić naskórek przed urazem termicznym. W kilku badaniach zbadano wpływ fluencji i wielkości plamki na depilację wspomaganą laserem. Jednak nadal pozostaje wiele do wyjaśnienia na temat wpływu szerokości impulsu na usuwanie włosów. Na szczęście badanie histologiczne leczonych miejsc jest jednym ze sposobów, aby to ustalić.

Na potrzeby tego badania pięćdziesiąt pacjentek z hirsutyzmem twarzy zostało poddanych zabiegowi usuwania włosów przy użyciu lasera aleksandrytowego. Ich liczba włosów została sprawdzona przed i miesiąc po zabiegu. Badanie to jest pierwszą próbą kliniczną oceniającą wpływ czasu trwania impulsu na skuteczność lasera aleksandrytowego w przypadku skóry azjatyckiej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *