Zabiegi na trądzik dla skóry tłustej

Zabiegi na trądzik dla skóry tłustej

Pozbycie się trądziku jest celem wielu osób. Jeśli szukasz leczenia trądziku dla skóry tłustej, masz kilka opcji. Możesz spróbować uniknąć dotykania twarzy w ciągu dnia, lub możesz udać się do dermatologa, aby uzyskać zewnętrzne leczenie. Możesz również złuszczać skórę wokół twarzy i szyi. Możesz również rozważyć zastosowanie wewnętrznych zabiegów w leczeniu trądziku.

Złuszczanie skóry w okolicy twarzy i szyi

Stosowanie złuszczającego produktu do pielęgnacji skóry jest ważnym krokiem w utrzymaniu młodego wyglądu skóry. Może to pomóc zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek, a także zapobiec powstawaniu zaskórników i zatkanych porów.

Jeśli nie jesteś pewien, które produkty są najlepsze dla Twojej skóry, skontaktuj się z dermatologiem w celu uzyskania spersonalizowanej porady. Mogą oni również pomóc Ci wybrać odpowiedni środek złuszczający dla Twoich potrzeb. Istnieje kilka opcji złuszczania skóry twarzy i szyi, w tym kwasy, enzymy i zabiegi mechaniczne.

Kwasy takie jak kwas mlekowy, kwas glikolowy i retinol mogą pomóc usunąć martwe komórki skóry, wydobywając świeższą, gładszą cerę. W zależności od stanu Twojej skóry, możesz potrzebować częstszego złuszczania. Złuszczanie może pomóc w promowaniu syntezy kolagenu i utrzymać młody wygląd skóry.

Złuszczanie skóry twarzy i szyi powinno być wykonywane co jeden do dwóch tygodni. Zbyt częste złuszczanie może powodować podrażnienia, a także prowadzić do przedwczesnego starzenia się skóry. Aby zminimalizować ryzyko powstania mikrorys, stosuj złuszczający produkt do pielęgnacji skóry z delikatnymi składnikami.

Fizyczne środki złuszczające, takie jak peelingi i szczotki do twarzy, mogą usuwać martwe komórki skóry. Produkty te powinny być nakładane na skórę krótkimi, lekkimi pociągnięciami. Fizyczne środki złuszczające powinny być stosowane na noc, kiedy skóra jest sucha.

Chemiczne środki złuszczające znajdują się często w serum, tonikach i peelingach. Są one delikatniejsze od eksfoliatorów mechanicznych. Jednak niektóre chemiczne środki złuszczające mogą być bardzo wysuszające i mogą powodować podrażnienia skóry. Chemiczne środki złuszczające są również bardziej odpowiednie dla skóry tłustej.

Złuszczanie twarzy i szyi może pomóc poprawić wygląd skóry i usunąć zaskórniki. Może również pomóc w zapobieganiu wybuchom trądziku. Możesz chcieć złuszczać skórę przed snem, ponieważ olej, pot i makijaż mogą gromadzić się wieczorem.

Aby złuszczyć skórę twarzy i szyi, wybierz produkt odpowiedni dla Twojego typu skóry. Możesz też użyć domowego peelingu do twarzy ze składników takich jak owies, jogurt czy miód. Pastę z tych naturalnych składników nakładaj za pomocą szczotki krótkimi, okrężnymi ruchami.

Unikanie dotykania twarzy w ciągu dnia

Na szczęście istnieją sposoby, aby unikać dotykania twarzy w ciągu dnia. Amerykańska Akademia Dermatologiczna zaleca, aby dotykać twarzy tylko podczas oczyszczania lub nakładania kremu z filtrem.

Ponadto, możesz zapobiec przenoszeniu olejków z rąk na twarz, nosząc rękawiczki. Podobnie możesz zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków poprzez częste mycie rąk.

Jednym z najprostszych sposobów zapobiegania dotykaniu twarzy jest robienie przerw. Możesz to zrobić, poświęcając kilka minut na złożenie prania, posortowanie poczty lub zagranie w grę wideo. Możesz również rozważyć założenie maski podczas epidemii wirusów przenoszonych drogą powietrzną.

Innym sposobem zapobiegania dotykaniu twarzy jest używanie pachnącego płynu do mycia rąk. Pomoże to również zwiększyć Twoją świadomość tego, gdzie znajdują się Twoje ręce.

Prowadzenie dziennika może również pomóc w monitorowaniu swoich nawyków. Na przykład, możesz chcieć zapisywać, kiedy dotykasz twarzy, a kiedy nie. Możesz również chcieć zanotować, kiedy dotykasz swoich rąk, gdy używasz określonego produktu.

Najskuteczniejszym sposobem uniknięcia dotykania twarzy jest unikanie dotykania jej w ogóle. Można to osiągnąć poprzez założenie pary rękawiczek lub zrobienie sobie przerwy w pracy lub szkole.

Najważniejszą częścią tej strategii jest pamiętanie o czyszczeniu rąk. Możesz to zrobić używając mydła do rąk lub po prostu często myć ręce. Jest to również najlepszy sposób, aby uniknąć rozprzestrzeniania się zarazków.

Możesz również rozważyć założenie okularów, aby zapobiec zatykaniu porów wokół oczu przez olej.

Wreszcie, możesz rozważyć umieszczenie gumki na nadgarstku. Pomoże to uniknąć dotykania swoich nadgarstków. Dobrym pomysłem jest również złożenie rąk na kolanach.

Jeśli chodzi o zabiegi na trądzik dla skóry tłustej, możesz chcieć uniknąć dotykania twarzy za wszelką cenę. To pomoże Ci uniknąć zatkanych porów i zapalenia porów. Podobnie, możesz chcieć uniknąć dotykania twarzy, gdy masz pryszcza. Możesz również chcieć uniknąć dotykania twarzy podczas stosowania kosmetyków.

Seeing a dermatologist

Seeing a dermatologist for acne treatments is a great way to get rid of blemishes and other skin blemishes. Jest to również dobry sposób na uniknięcie blizn.

Dermatolog może przepisać leki miejscowe do leczenia trądziku, jak również szereg zabiegów w biurze. Pomoże Ci również opracować rutynę pielęgnacyjną dla Twojego konkretnego typu skóry. Pomoże to szybko pozbyć się trądziku.

Dla łagodnych przypadków, over the counter (OTC) produkty mogą być skuteczne. Produkty te powinny być w stanie zabić bakterie wywołujące trądzik i oczyścić Twoje pryszcze i krosty.

Dla umiarkowanego do ciężkiego trądziku, recepty-siła leki mogą być przepisane. Należą do nich antybiotyki i miejscowo stosowane retinoidy. Dermatolog może również pomóc w opracowaniu rutyny pielęgnacyjnej, która zmniejszy blizny.

Jeśli Twój trądzik jest poważniejszy, dermatolog może przepisać leki doustne, takie jak Accutane. Lek ten jest silnym środkiem przeciwzapalnym. Może jednak spowodować, że Twoja skóra stanie się bardziej wrażliwa na światło słoneczne.

Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, również możesz chcieć skonsultować się z dermatologiem. Niektóre leki na trądzik dla skóry tłustej, takie jak tetracykliny, mogą nie być bezpieczne dla tych grup osób.

Niektórzy dermatolodzy przepiszą również terapię światłem, czyli Photodynamic Light Therapy. Leczenie to wykorzystuje wiele sesji zabiegów świetlnych. Zabiegi te pomogą Ci pozbyć się trądziku bez konieczności przechodzenia przez wiele bólu.

Dermatolog może również zapewnić Ci zabiegi w gabinecie, takie jak ekstrakcje lub złuszczanie. Pomoże to zredukować trądzik, ale może być konieczne powtórzenie tego procesu kilka razy.

Poza wizytą u dermatologa, dobrym pomysłem jest również unikanie szorowania swoich pęknięć. Szorowanie może nasilić trądzik i spowodować stan zapalny. Ponadto, należy często zmieniać poszewki na poduszki, aby nie zatykać porów.

Ważne jest, aby pamiętać, że leczenie trądziku dla skóry tłustej nie jest szybkim rozwiązaniem. Są one zaprojektowane tak, aby trwać kilka miesięcy. Ponadto, ważne jest, aby wybierać produkty niekomedogenne, które pomogą zapobiec nawrotom trądziku. Ważne jest również, aby zwracać uwagę na to, czego używasz na swojej skórze i myć twarz przed pójściem spać, aby zapewnić czystość porów.

Wewnętrzne zabiegi na trądzik

Zazwyczaj przyczyną trądziku są zatkane pory, martwe komórki skóry i bakterie. Na szczęście istnieje wiele wewnętrznych zabiegów na trądzik, które pomogą zmniejszyć plamy. Oprócz zmniejszenia stanu zapalnego, zabiegi te pomogą odblokować pory i utrzymać je wolne od bakterii.

Niektóre wewnętrzne zabiegi na trądzik dla skóry tłustej obejmują środki miejscowe, takie jak nadtlenek benzoilu, kwas salicylowy i retinoidy. Produkty te pomagają odblokować pory, zwiększyć obrót komórek i zmniejszyć produkcję oleju. Nie należy stosować tych produktów zbyt często, ponieważ mogą one podrażniać skórę. Należy również unikać szorowania skóry. Należy również unikać toników i środków do mycia twarzy, ponieważ mogą one wysuszyć skórę.

Jeśli chcesz spróbować czegoś bardziej agresywnego, rozważ użycie kortyzonu lub innych leków na receptę. Mogą one pomóc oczyścić trądzik zapalny, ale mogą również uszkodzić mieszki włosowe i pogorszyć trądzik. Wybór produktów bezolejowych jest również dobrym pomysłem. Możesz również rozważyć peeling chemiczny, który wykorzystuje rozwiązanie, które jest stosowane w kółko, aby odblokować pory i oczyścić skórę. Metoda ta nie jest rozwiązaniem długoterminowym, ale dzięki niej skóra zyska bardziej wyrównany koloryt. Należy również unikać terapii światłem, ponieważ może ona powodować powstawanie nowych guzków.

Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, możesz rozważyć operację, która wykorzystuje maleńkie skalpele do oczyszczenia trądziku. Istnieją również specjalne narzędzia, które mogą pomóc w usunięciu cyst i zaskórników. Jednak może być konieczne powtarzanie tych zabiegów, aby osiągnąć poprawę. Ponadto, można również wziąć leki do kontroli hormonów, które mogą również pogorszyć trądzik.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *